SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

V nominácii Slovenska 15 hráčov z Európy

Sobota, 11.12.2010 / Autor: Marek Kantorík
Štefan Mikeš, tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov, oznámil v sobotu konečnú nomináciu na blížiace sa juniorské majstrovstvá sveta. V nominácii figuruje dvadsaťtri hráčov.

V stredu odletia realizačný tím a pätnásť hráčov, ktorí pôsobia v Európe, do Toronta, odkiaľ sa presunú do Jamestownu, kde ich čaká výcvikový kemp. V zámorí sa k tímu pripojí ďalších osem hráčov, ktorí hrávajú v Kanadskej hokejovej lige.

Mladí reprezentanti odohrajú pred svetovým šampionátom, ktorý začína 26. decembra, dva prípravné duely. 21. decembra si zmerajú sily s juniormi Nórska a o dva dni neskôr sa stretnú s juniorskými reprezentantmi Ruska.

V nominácii sú traja brankári, siedmi obrancovia a trinásti útočníci. V skupine A sa Slováci postupne stretnú s Nemeckom, USA, Švajčiarskom a Fínskom.

Nominácia slovenskej reprezentácie do 20 rokov na MSJ 2011 (26. 12. 2010 - 5. 1. 2011):
Brankári: Dominik Riečický (HC Košice), Tomáš Pék (HC Slovan Bratislava), Juraj Hollý (Calgary Hitmen/WHL)

Obrancovia: Peter Čerešňák (HC Dukla Trenčín), Peter Trška (HC Slovan Bratislava), Lukáš Kozák (MHC Martin), Henrich Jaborník (HK 36 Skalica), Peter Hraško (HKm Zvolen), Martin Marinčin (Prince George Cougars/WHL), Adam Jánošík (Gatineau Olympiques/QMJHL)

Útočníci: Dominik Šimčák, Oliver Jokeľ (obaja HC Košice), Andrej Šťastný (HC Dukla Trenčín), Miroslav Preisinger (HC Slovan Bratislava), Peter Šišovský (MHC Martin), Tomáš Matoušek (HC'05 Banská Bystrica), Michael Vandas (HK ŠKP Poprad), Juraj Majdan (HC Litvínov/CZE), Richard Pánik (Guelph Storm/OHL), Marek Hrivík (Moncton Wildcats/QMJHL), Tomáš Jurčo (Saint John Sea Dogs/QMJHL), Andrej Kudrna (Red Deer Rebels/WHL), Dalibor Bortňák (Kamloops Blazers/WHL)

Webdesign: Streftec

TOPlist