SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Kde sa bude hrať juniorský šampionát?

Sobota, 18.12.2010 / Autor: Marek Kantorík
Juniorský šampionát sa po piatich rokoch vracia do Spojených štátoch amerických. Na prelome rokov 2010 a 2011 budú nádejní hokejisti hrať v mestách Buffalo a Niagara. Na dejiská zápasov sa pozrieme podrobnejšie.

HSBC Arena
Otvorená: 1996
Kapacita: 18 690
HSBC Arena

HSBC Arena zvonku.

Táto multifunkčná hala bola otvorená v roku 1996 a nahradila Buffalo Memorial Auditorium. Počas stavby niesla názov Crossroads Arena, neskôr Marine Midland Arena. Súčasný názov nesie od roku 1999. Aréna je domovským stánkom hokejové klubu Buffalo Sabres a lakrosového klubu Buffalo Bandits. V minulosti sa tu hrával americký futbal, futbal aj in-line hokej. Konali sa tu aj finálové zápasy basketbalových univerzitných líg NCAA a MAAC. Na hokej sa tu zmestí 18 690 divákov. Počas juniorských majstrovstiev sveta sa tu odohrá dvadsaťjeden zápasov.

Dwyer Arena
Otvorená: 1996
Kapacita: 2 100
Dwyer Arena

Dwyer Arena zvnútra.

Dwyer Arena (oficiálny názov je Robert and Concetta Dwyer Arena) bola, takisto ako HSBC Arena, otvorená v roku 1996. Momentálne je domovským stánkom mužského i ženského univerzitného tímu Niagara Purple Eagles. Muži pôsobia v Atlantic Hockey, ženy v College Hockey America. Kapacita je 2100 divákov, čo je oproti kapacity HSBC Areny zanedbateľné číslo. Počas juniorského šampionátu sa tu odohrá desať stretnutí.

Webdesign: Streftec

TOPlist