SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Kanada sa pripravuje na samostatné nájazdy

Nedeľa, 19.12.2010 / Autor: Jozef Struhár
Na minuloročnom turnaji ukončil tím Kanady skupinovú fázu víťazstvom nad USA, ktoré sa zrodilo v samostatných nájazdoch. Rok predtým samostatné nájazdy rozhodli v zápase proti Rusku o zlatých medailách. Kanada teda pozná dôležitosť nájazdov.

Aj pred svetovým šampionátom, ktorý sa uskutoční v Buffale, sa mužstvo „javorových listov“ dôkladne pripravuje aj na túto časť hokejového zápasu. Nájazdom venujú čas na konci každého tréningu.

„Vieme, že niektoré zápasy môžu dôjsť až k samostatným nájazdom, ktoré rozhodnú o našom osude, takže je dobré mať pár tréningov pred tým, ako budete čeliť zoči voči brankárovi,“ povedal pre TSN útočník Brett Connolly.

Kanada síce nemá v zostave takých nebezpečných útočníkov pre nájazdy ako v minulosti, no jej tajnou zbraňou by mohol byť brankár Oliver Roy, ktorý počas štyroch sezón v QMJHL zaznamenal v nájazdoch bilanciu 12-4 a počas sezóny 2008/09 z nich neinkasoval ani jeden gól.

„Boli to skvelé pocity. Pre mňa to bolo niečo mimoriadne. Musím však pochváliť spoluhráčov, ktorí väčšinou strelili dva góly z dvoch nájazdov, a tak som musel čeliť len dvom sériám. Bol to skvelý tímový výkon,“ povedal skromne Roy.

Webdesign: Streftec

TOPlist