SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Slovensko proti Nórsku vo štvrtok

Utorok, 21.12.2010 / Autor: Marek Kantorík
Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov mala odohrať prvý prípravný zápas pred blížiacim sa juniorským šampionátom v utorok 21. decembra (v stredu nášho času) proti Nórsku. Pre problémy s batožinou nórskej výpravy však organizátori tento duel presunuli na stredu 22. decembra (vo štvrtok nášho času).

„V pondelok neskoro večer zvolali organizátori MS 20 z US Hockey, ktorí zabezpečujú aj túto predturnajovú prípravu v Jamestowne mimoriadny míting zúčastnených krajín. Ken Rusch z US Hockey nás informoval o problémoch, ktoré postretli Nórsku výpravu a požiadal nás, aby sme zápas posunuli o jeden deň. Po konzultácii s trénerom Štefanom Mikešom sme súhlasili a vyšli Nórom v ústrety. V pondelok totiž z Nórov trénovali len traja brankári a desať hráčov, ostatní hokejisti museli absolvovať „suchý“ tréning v posilňovni. Nóri už uvažujú aj nad alternatívou, že kúpia hráčom nové výstroje v USA, lebo majú údajne informácie, že by „stratená“ batožina nemusela priletieť do USA ani dnes,“ povedal pre szlh.sk Roman Štamberský, generálny manažér slovenskej dvadsiatky.

Slovenskí juniori nastúpia pred juniorským šampionátom, ktorý začína v nedeľu 26. decembra, aj proti Rusom, s ktorými si zmerajú sily 23. decembra.

Webdesign: Streftec

TOPlist