SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Slovensko v príprave zdolalo Nórsko

Štvrtok, 23.12.2010 / Autor: Jozef Struhár
Slovenskí hokejoví juniori absolvovali v noci zo stredy na štvrtok prvý prípravný zápas pred majstrovstvami sveta, v ktorom sa stretli s Nórskom. Svojho severského súpera zdolali pomerom 3:1.

SLOVENSKO – NÓRSKO 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Góly: 43. Šimčák, 48. Marinčin, 59. Bortňák – 49. Weberg

V prvých dvoch tretinách zápasu gól nepadol, ale väčšinu času mali jasnú prevahu slovenskí hráči, no Nóri sa vďaka dieram v obrane tiež dokázali do niekoľkých príležitostí. V tretej minúte tretej tretiny otvoril skóre zápasu Dominik Šimčák, na ktorého nadviazal Martin Marinčin. Necelých 12 minút pred koncom sa podarilo Nórom znížiť, keď sa presadil Nicholas Weberg. Na konečných 3:1 upravil Dalibor Bortňák.

V bráne Slovenska stál od úvodu Dominik Riečický, no duel dochytal Juraj Hollý, ktorý inkasoval jediný gól Nórov. V ich bráne dostal príležitosť Soeberg, ktorý zaknihoval niekoľko kvalitných zákrokov. Nebyť jeho, Slováci by mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Dnes čaká Slovensko náročný prípravný zápas proti Rusom.

Webdesign: Streftec