SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Mladí Slováci podľahli v príprave Rusku o štyri góly

Piatok, 24.12.2010 / Autor: Jozef Struhár
Slovenskí reprezentanti do 20 rokov nastúpili vo štvrtok na svoj posledný prípravný zápas pred svetovým šampionátom. V zápase proti Rusku podľa očakávaní neuspeli a svojmu súperovi podľahli pomerom 2:6.

SLOVENSKO – RUSKO 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)
Góly: 1. Pánik, 53. Hrivík - 13. Tarašenko, 18. Valuiski, 22. Kuznetsov, 48. Kitsin, 55. Kitsin, 59. Kitsin

Slovenská reprezentácia odohrala v americkom Jamestowne svoj druhý prípravný zápas, no na víťazstvo s Nórskom nenadviazala. Už po 56 sekundách sa síce dostalo Slovensko zásluhou Richarda Pánika do vedenia, no Rusom sa ešte v priebehu prvej tretiny podarilo stav otočiť. O vyrovnanie sa postaral Tarašenko a do vedenia poslal „zbornú“ Valuiski. V druhej tretine zvýšil vedenia Rusov Kuznetsov a v tretej streli hetrik Kitsin. V 53. minúte sa z našich presadil ešte Marek Hrivík, ktorý v tom čase znižoval skóre na 2:4.

Počas väčšiny času mali v zápase prevahu ruskí hráči, no aj naši sa dostávali k šanciam, z ktorých mohli streliť ďalšie góly. Tak ako proti nórsku, tak i vo štvrtok sa tréner rozhodol vyskúšať dvoch brankárov. Juraj Hollý štartoval a v strede duelu ho nahradil Tomáš Pék. Obaja inkasovali po tri góly. Duel nedohral kľúčový obranca Adam Jánošík, ktorý v druhej tretiny utrpel nešpecifikované zranenie.

Slovensko odohrá prvý duel na majstrovstvách sveta v noci z pondelka na utorok o 1:00 proti Nemecku.

Ostatné prípravné zápasy:
USA – Nórsko 6:1
Švédsko – Švajčiarsko 4:3 SN
Kanada - Fínsko 5:2
Česko - Nemecko 4:3

Webdesign: Streftec

TOPlist