SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Marinčin a Hraško so suspendáciami

Streda, 29.12.2010 / Autor: Jakub Homoľa
AKTUALIZOVANÉ! Trest napokon našich hokejistov neminul. Verdikt, ktorý dnes vyriekla disciplinárna komisia majstrovstiev sveta juniorov znie nekompromisne - Martin Marinčin dostal trest na tri zápasy, Peter Hraško na dva.

Okrem týchto trestov nebudú môcť obrancovia nastúpiť ani na najbližší zápas so Švajčiarskom, keďže podľa pravidiel IIHF hráč, ktorý dostane v zápase trest do konca zápasu nesmie nastúpiť na najbližší súťažný zápas. Z tohto dôvodu tak najbližšie uvidíme Petra Hraška v akcii až v prípadnom súboji o piate miesto alebo poslednom zápase skupiny o udržanie. Martina Marinčina dokonca až v prípadnom finále alebo zápasu o 3. miesto.

Peter Hraško dostal trest na päť minút plus do konca zápasu v zápase s USA už v úvode prvej tretiny za faul na Jerryho D'Amiga. Dan Marouelli, ktorý je IIHF poverený ako disciplinárny arbiter, odôvodnil dvojzápasový trest pre Hraška tým, že Hraško úmyselne atakoval hlavu D'Amiga pomocou svojho lakťa a ramena. Výsledkom tohto ataku bol silný náraz D'Amigovej hlavy do plexiskla, čo mu spôsobilo zranenie.

Martin Marinčin bol vylúčený už za rozhodnutého stavu v 53. minúte. Podľa Marouelliho Marinčinov zákrok bol úmyselný, keďže Jason Zucker, hráč ktorého Marinčin atakoval, bol bez puku a mimo hlavného diania hry. Marouelli zároveň dodal, že Marinčin využil postavenie ničnetušiaceho a bezbranného Zuckera na to, aby zámerne zacielil do oblasti jeho hlavy a krku. V dôsledku tohto zákroku Zucker takisto utrpel zranenie.
Slovenských hokejových reprezentantov do 20 rokov čaká zajtra popoludní kľúčový zápas na majstrovstvách sveta proti Švajčiarom. Zápas, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodne o našom ďalšom účinkovaní na šampionáte, však odohráme bez dvoch kľúčových obrancov.

Martin Marinčin i Peter Hraško totiž dostali v druhom zápase skupiny proti Spojeným štátom trest na 5 minút plus do konca zápasu, čo na turnajoch organizovaných Medzinárodnou hokejovou federáciou znamená automaticky i stop na najbližší zápas.

Napriek tomu stále nie je isté, či títo obrancovia bude Slovákom k dispozícii i v ďalších stretnutiach. Ako uviedla IIHF na svojej oficiálnej stránke, oba prípady sú v štádiu riešenia disciplinárnou komisou turnaja, a tak nám reálne hrozí strata týchto zadákov i v ďalších zápasoch. Okrem Marinčina a Hraška čaká na rozsudok komisie i Kanaďan Zach Kassian za faul na Čecha Petra Šenkeříka.

Webdesign: Streftec

TOPlist