SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Slováci vyhrali nad Nórskom, Pánik trojgólový

Pondelok, 03.01.2011 / Autor: Marek Kantorík
Slovenskí juniori vyhrali v nedeľňajšom stretnutí majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov nad Nórskom 5:0 a medzi elitou budú hrať aj na budúcom šampionáte.

SLOVENSKO - Nórsko 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Góly: 13. Pánik (Preisinger, Jánošík), 14. Preisinger (Bortňák, Jánošík), 52. Majdan (Pánik, Bortňák), 54. Pánik, 56. Pánik (Majdan)

Počas celého zápasu boli strelecky aktívnejší nórski reprezentanti, ktorí sa dostali aj do prvej šance, no Juraja Hollého neprekvapili. Úvodný gól stretnutia padol v trinástej minúte a skončil za chrbtom nórskeho brankára. V presilovej hre skóroval náš kapitán Richard Pánik. O niekoľko sekúnd neskôr poslali rozhodcovia na trestnú lavicu ďalšieho Nóra a našim reprezentantom sa naskytla presilová hra 5 na 3, ktorú využili a do streleckej listiny sa zapísal Miroslav Preisinger. V druhej časti boli aktívnejší Nóri, ktorí vystrelili na Hollého až štrnásťkrát, ale slovenský gólman gól neinkasoval. Naši vystrelili na brankára Nórska osem striel, ale tretí gól nepridali. Ten však prišiel v 52. minúte a jeho autorom bol Juraj Majdan. Niekoľko minút predtým zlikvidoval Juraj Hollý obrovskú šancu Nórska. Severania mali sedem minút pred koncom výhodu presilovej hry a o zníženie sa pokúsili v hre bez brankára, no to sa im nepodarilo. Na 4:0 zvýšil svojím druhým gólom v zápase Pánik a ten istý hráč dal necelých päť minút pred koncom aj piaty gól nášho tímu. Náš kapitán mal prsty v štyroch z piatich gólov. Výborný výkon podal aj brankár Juraj Hollý, ktorý chytil všetkých 37 striel a udržal čisté konto.

Slováci budú hrať medzi elitou aj na budúcom šampionáte a o víťazstvo v skupine o záchranu sa pobijú s Čechmi. Zápas je na programe v stredu od 1:30 nášho času.

V druhom nedeľňajšom stretnutí v skupine o záchranu vyhrali juniori Česka nad Nemeckom tesne 3:2 a zostávajú v elitnej kategórii. O víťazstve rozhodol dvoma gólmi Ondřej Palát, ktorý bol aj autorom víťazného gólu. Nemeckého brankára prekonal aj Hlinka. FIlip Novotný, ktorý odchytal za Česko celý zápas, zlikvidoval 29 striel a za jeho chrbtom skončili len dve z hokejok Haunera a Mochela. Tabuľka skupiny o záchranu.

Prvými semifinalistami sa podľa očakávaní stali juniori Kanady, ktorí si poradili so Švajčiarmi pomerne hladko 4:1. Kanadskí reprezentanti prestrieľali Švajčiarov 50:22, ale boli to práve hráči európskej krajiny, ktorí otvorili skóre duelu. V 69. sekunde skóroval Pestoni. V 16. minúte vyrovnal Johansen a v 38. minúte dostal Kanadu do vedenia Cizikas. O posledné dva presné zásahy sa v tretej tretine postarali Leblanc a Kassian. Hráči „javorového listu“ sa v semifinále stretnú v atraktívnom dueli s mladíkmi zo Spojených štátov amerických, Švajčiarov čaká zápas o piate miesto.

S juniormi Švédska, ktorí postúpili ako víťazi skupiny automaticky do semifinále, si zmerajú sily Rusi, ktorí vyhrali nad Fínskom 4:3 po predĺžení. Urychev strelil v jedenástej minúte prvý gól zápasu, ale o dve minúty neskôr vyrovnal Pulkkinen. V druhej časti dostal Fínov do vedenia Junttila a na rozdiel dvoch gólov zvýšil na začiatku tretej tretiny Donskoi v tretine. Za tohto stavu sa zdalo, že o víťazovi je rozhodnuté, ale ruským juniorom sa podarilo v poslednej päťminútovke zásluhou Kuznetsova a Kitsyna vyrovnať na 3:3. Na rad prišlo predĺženie, ktoré v čase 66:44 ukončil Kuznetsov svojím druhým gólom v dueli a Rusov poslal do bojov o medaily. Fíni ukončia šampionát v utorok, kedy je na programe zápas o piate miesto.

Webdesign: Streftec