SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Slovensko porazilo Nemecko 2:1 po predĺžení

Utorok, 28.12.2010 / Autor: Jozef Struhár
Tri body s Nemeckom to neboli, no aspoň víťazný vstup do šampionátu. Slovenskí reprezentanti do 20 rokov zdolali vo svojom úvodnom zápase Nemcov tesne 2:1 po predĺžení.

SLOVENSKO – NEMECKO 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 21. Pánik (Jánošík, Preisinger), 64. Hrivík (Pánik, Kudrna) - 37. Hauner (Rieder)

Prvá tretina zápasu góly nepriniesla, no slovenskí hráči čelili náporu nemeckého tímu, ktorý ich prestrieľal pomerom 16:9. Dominik Riečický, ktorý dostal v bráne prednosť, však mužstvo podržal. Už po ôsmich sekundách druhej tretiny sa menilo skóre po prvýkrát. Richard Pánik úspešne zakončil prečíslenie dvoch proti jednému. Nemci pokračovali v dobíjaní slovenskej brány a nakoniec sa dočkali vyrovnávajúceho gólu. V 37. minúte ho strelil Hauner. Tretia tretina bola prvá, v ktorej hráči súpera strelecky nedominovali. Naši vyslali na Grubauera 17 striel, no ani jedna sa neujala. Neinkasoval ani Riečický, a tak sa o víťazovi muselo rozhodnúť v predĺžení. V ňom sa ujala piata strela Slovenska na bránu Nemecka, ktorú počas presilovky vyslal Marek Hrivík. Necelých 13 tisíc divákov v HSBC Aréne videlo prvé víťazstvo slovenskej reprezentácie na šampionáte. Našim najlepším hráčom sa stal po zápase Andrej Kudrna, ktorý zaznamenal jednu asistenciu. Nemecko na strely vyhralo 48:39, no slovenský brankár Riečický duel opustil so 47 zákrokmi a 97,9% úspešnosťou zákrokov.

Svoju premiéru na turnaji absolvovali aj hráči Českej republiky, ktorí si poradili s Nórskom pomerom 2:0, keď čisté konto vychytal Marek Mazanec, ktorý zastavil 21 striel Nórska. Gól a asistenciu zaznamenal Antonín Honejsek a strelecky sa presadil aj Tomáš Rachůnek, ktorý otvoril skóre zápasu. Brankár Mazanec podržal svoje mužstvo hlavne v prvej tretine, v ktorej sa Nóri dostali do viacerých príležitostí. Od druhej tretiny však českí hráči začali zvyšovať obrátky a v zápase už mali jasne navrch.

Webdesign: Streftec