SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Slovenskí juniori skončili na MS na 8. mieste

Streda, 05.01.2011 / Autor: Jozef Struhár
Slovenskí hokejisti do 20 rokov obsadili na majstrovstvách sveta konečné ôsme miesto po tom, čo v poslednom stretnutí podľahli Českej republike 2:5. Oba naše góly strelil Richard Pánik.

Česká rep. - Slovensko 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Góly: 17. Holík (Palát, Jeřábek), 20. Culek (Tůma), 21. Rachůnek (Frk, Honejsek), 21. Nestrašil (Orsava), 35. Frk (Jeřábek, Nestrašil) - 24. Pánik (Riečický), 39. Pánik (Jánošík);
Strely: 45:21; Trestné minúty: 8:18; Presilovkové góly: 3:2.

1080 divákov sledovalo derby zápas v skupine o udržanie, v ktorom sa stretli hráči Českej republiky a Slovenska. V prvej tretine líder tabuľky v zápase dominoval a po góloch Holíka a Culeka odchádzal do šatne s dvojgólovým vedením. Juraj Hollý v prvej tretine čelil 17 strelám, kým jeho spoluhráči ohrozili bránu súpera len štyrikrát.
Česi boli lepší aj v druhej tretine, ktorú vyhrali pomerom 3:2. Po dvoch zlepených góloch Rachunka a Nestrašila opustil bránu Slovenska Hollý, ktorého nahradil Dominik Riečický. Slováci hrali od 23. minúty svoju prvú presilovku a využiť ju dokázal Richard Pánik. Frk o desať minút neskôr opäť obnovil štvorgólové vedenie Čechov, no do konca tretiny sa ešte raz dokázal zapísať do listiny strelcov Pánik, ktorý strelil už deviaty gól na turnaji.
V tretej tretine hrali českí hráči to, čo potrebovali a hoci tento raz vyslali menej striel na bránu ako naši, neinkasovali. Skóre sa už vôbec nemenilo a po prehre 2:5 sa Slovensko muselo zmieriť s ôsmou pozíciou v celkovom poradí. Našim najlepším hráčom zápasu sa stal Peter Čerešňák, hoci sa v ňom Pánik dostal na čelo poradia strelcov MS. Najlepšími hráčmi Slovenska na turnaji sa stali Richard Pánik, Miroslav Presinger a Juraj Majdan.

Siedme miesto obsadili Česi, ôsme patrilo nám a o umiestnení na posledných dvoch miestach sa rozhodlo v súboji dvoch zostupujúcich tímov, v ktorom rozhodoval aj Daniel Konc. Na deviatom mieste napokon skončili Nóri, ktorí zdolali Nemecko 3:1, hoci nemeckí hráči prestrieľali svojho súpera 42:25.

V utorok sa hral aj súboj o piate miesto. Duel to bol vyrovnaný a nakoniec v ňom Švajčiari zdolali Fínsko 3:2 po samostatných nájazdoch. Ten víťazný premenil Herren v štvrtej sérii. V normálnej hracej dobe viedli Fíni dvakrát o jeden gól, no vždy sa Helvétom podarilo vyrovnať. Na gól Pulkkinena odpovedal Pestoni, na presný zásah Haulu zase Camperchioli. Brankár Bejamin Conz mal o niečo menej práce a k víťazstvu prispel 21 zákrokmi. Joni Ortio zaznamenal 28 zákrokov.