SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Slováci na USA podľa predpokladov nestačili

Streda, 29.12.2010 / Autor: Jozef Struhár
Druhý zápas slovenskej juniorskej reprezentácie skončil očakávanou prehrou. Domáci Američania vyhrali nad našim výberom hladko 6:1.

USA – SLOVENSKO 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
Góly: 5. Palmieri (Coyle, Kreider), 9. Palmieri (Merrill, Coyle), 24. Coyle (Bjugstad), 32. Brown (Domoulin, Leddy), 34. Shore, 37. Etem (Bourque) - 33. Jurčo (Majdan)

Duel sa začal pomerne atraktívnym hokejom, o ktorý sa starali predovšetkým domáci hráči, ktorí veľmi dobre korčuľovali a napádali, s čím slovenskí mladíci mali časom problémy. Na úvodný gól zápasu sa nečakalo dlho. Už v piatej minúte otvoril skóre zápasu Kyle Palmieri. O dve minúty neskôr dostal Hraško po faule na D'Amiga trest do konca zápasu a domáci mali výhodu presilovky. Tú využil Palmieri, ktorý svojim druhým gólom poslal Američanov do dvojgólového vedenia. V druhej tretine pokračovala prevaha USA, ktorú korunoval tretím gólom Coyle. V 32. minúte sme prehrávali už o štyri góly, no vtedy sa prvým gólom na šampionáte prezentoval Tomáš Jurčo. Našim gól pomohol a následne trafili i tyčku. V 32. minúte zvyšoval na 5:1 Shore a potom prišiel čas na striedanie brankárov. Riečického vyhnal z brány Etem. Hollý v zvyšnom priebehu zaznamenal 17 zákrokov. A keďže už v tretej tretine góly nepadli, duel skončil víťazstvom USA 6:1. Američania Slovensko prestrieľali 57:18 a ukázali, kde sú v juniorskom hokeji v porovnaní s našimi hráčmi. Najlepším Slovákom zápasu bol Juraj Majdan. Duel nedohral ani Martin Marinčin, ktorý dostal päť minút a trest do konca zápasu za jeho zákrok lakťom na Jason Zuckera v tretej tretine.

Českí reprezentanti začali proti „domácej“ Kanade veľmi dobre a v prvej minúte sa ujali vedenie po góle Honejska. Potom však prišlo vytriezvenie v podobe siedmich kanadských gólov, ktoré postupne strelili Schenn, Schwartzs, Leblanc, Ellis, Eakin, Barrie a Cowen. Česi prehrali nakoniec len o päť gólov, keď v 56. minúte uzavrel stav zápasu Jeřábek. Duel pre zranenie nedohral Petr Šenkeříka, ktorého Kassian tvrdo narazil a český bek ostal nehybne na ľade. Manažér českého tímu Petr Komers po zápase informoval, že mladík utrpel ľahký otras mozgu a mohol by hrať už v ďalšom zápase.

V druhom zápase našej skupiny si Fíni poradili so Švajčiarskom pomerom 4:0, keď sa strelecky presadili Nättinen, Turtiainen, Pulkkinen a Junttila. Čisté konto vychytal Ortio, ktorý zastavil všetkých 15 striel Švajčiarska.. Fínsko bolo jasne lepšie a svojho súpera prestrieľalo 38:15. Keď hralo sústredene, Švajčiari si ani „neškrtli“.

Zápas dňa sa odohral medzi Švédskom a Ruskom, v ktorom Rusi zaknihovali druhú prehru na šampionáte, kým Švédi druhé víťazstvo. To sa zrodilo vďaka dvom gólom z prvej tretiny, kedy sa presadili Lander a Fasth. Veľmi dobré výkony podali obaja brankári, no lepšie na tom bol Lehner, ktorý vychytal čisté konto. Duel, ktorý sledovalo len 1400 divákov, rozhodoval aj slovenský arbiter Daniel Konc.

Webdesign: Streftec