SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Slovákov čaká po prehre so Švajčiarmi boj o záchranu

Štvrtok, 30.12.2010 / Autor: Marek Kantorík
V treťom vystúpení na juniorskom šampionáte nestačila naši reprezentanti na rovesníkov zo Švajčiarska a podľahli im 4:6, čo znamená, že budú bojovať o záchranu v elitnej kategórii.

Švajčiarsko – SLOVENSKO 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)
Góly: 9. Hofmann (Steiner, Vermin), 12. Schlumpf (Trutmann), 19. Bärtschi (Trutmann, Pestoni), 31. Niederreiter, 55. Walser (Herren, Engler), 60. Pestoni - 10. Šišovský (Vandas), 22. Hrivík (Vandas), 46. Šťastný (Vandas), 53. Pánik (Jáborník, Jánošík)

V bráne Slovenska sa opäť predstavil Dominik Riečický, ktorý držal čisté konto len do deviatej minúty, v ktorej ho prekonal Hofmann. O niekoľko sekúnd neskôr však inkasoval aj Conz, ktorý vyťahoval puk zo svojej bránky po strele Petra Šišovského. V dvanástej minúte inkasoval Riečický lacný gól z hokejky Schlumpfa, ktorý ho prekonal od červenej čiary. Na konci tretiny bol faulovaný Majdan a rozhodcovia odpískali trestné strieľanie, ktoré však zmenu skóre neprinieslo. Švajčiari sa dočkali v prvej tretine ešte jedného gólu, ktorého autorom bol Bärtschi.

Od druhej tretiny chytal v našej bránke Juraj Hollý, ktorý vystriedal Riečického aj v predchádzajúcom zápase proti Američanom. Našim juniorom vstup do druhej časti hry vyšiel a už v 99. sekunde znížil na rozdiel jediného gólu Marek Hrivík. Slovenskí reprezentanti mali na konci prvej desaťminútovky veľké šance na vyrovnanie, no Conz bol proti. V 31. minúte dostal Hollý prvý gól na šampionáte, keď ho prekonal Niederreiter. Juniori Švajčiarska boli v ďalších minútach druhej dvadsaťminútovky aktívnejší, ale skóre zostalo nezmenené.

V šiestej minúte tretej časti sa Slovákom zásluhou Andreja Šťastného podarilo znížiť na 3:4 a o sedem minút neskôr prekonal Conza aj kapitán Richard Pánik, ktorý vyrovnal na 4:4. Nerozhodný stav však vydržal len dve minúty. Walser využil zaváhanie našej defenzívy a Švajčiarov dostal do vedenia 5:4. Štefan Mikeš ešte odvolal z brány Hollého, ale naši hráči už gól nestrelili. 31 sekúnd pred koncom zápasu upravil gólom do prázdnej brány na konečných 6:4 Pestoni. Slovensko bude po prehre bojovať o udržanie sa v elitnej katégorii. Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení Richard Pánik a Gregory Hofmann.

V našej skupine sa odohral aj zápas medzi Spojenými štátmi americkými a Nemeckom. Domáci tím, ktorí patri medzi najväčších ašpirantov na zisk zlatej medaily, vyhral hladko 4:0 a dostal sa na čelo skupiny. Američania boli v zápase aktívnejší a už v prvej tretine sa dostali do dvojgólového vedenia. Z gólov sa tešili Coyle a D'Amigo. Po druhej dvadsaťminútovke vyhrával domáci celok už 4:0, keď skórovali Merrill a Kreider. Ďalšie góly už nepadli a Jack Campbell sa mohol po 14 úspešných zákrokoch radovať z čistého konta. Jeho náprotivok, Treutle, čelil až 48 strelám.

V skupine B vyhrali Švédi nad Čechmi 6:3 a minimálne majú zaistený postup do štvrťfinále. Rozhodujúci gól zápasu strelil v 25. minúte Wannstrom a ďalšie góly škandinávskej krajiny dosiahli Larsson, Friberg, Jarnkrok, ktorý získal aj dve asistencie, a Fasth, ktorý skóroval dvakrát. Hlinka a Frk, ktorý strelil dva góly, prekonali Petterssona-Wentzela, ktorý pomohol k výhre 18 úspešnými zákrokmi. V bráne Česka chytal od začiatku Mazanec, ktorý však po štyroch góloch z 21 striel prenechal miesto Novotnému (22/24). Česi sa v noci z piatka na sobotu pobijú s Rusmi o postup do štvrťfinále.

Najväčší outsideri turnaja, Nóri, podľa očakávaní podľahli Rusom, ktorí zvíťazili vysoko 8:2. Víťazný gól strelil v druhej tretine Tarasenko a ďalšie góly pridali Dvurechenski, Sobchenko (dva), Kitsyn, Kuznetsov a Voronin. Nórsky brankár, Lars Volden, čelil až 55 strelám a najviac práce mal v druhej časti hry, v ktorej zlikvidoval 29 z 30 striel. Na opačnej strane stal Dmitri Shikin, ktorý zaznamenal 22 úspešných zákrokov a prekonali ho len Weberg a Oppoyen.

Webdesign: Streftec