SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Slovenskí juniori prehrali s Fínskom 0:6

Piatok, 31.12.2010 / Autor: Marek Kantorík
Slovenskí juniorskí reprezentanti nastúpili vo svojom štvrtom zápase na tohtoročnom šampionáte proti rovesníkom z Fínska, ktorí zvíťazili hladko 6:0.

SLOVENSKO - Fínsko 0:6 (0:3, 0:3, 0:0)
Góly: 2. Salomaki (Junttila), 7. Jokipakka (Rajala, Virtanen), 11. Haula (Vatanen, Pulkkinen), 27. Donskoi (Pulkkinen, Armia), 29. Haula, 38. Virkkunen (Tallberg, Turtiainen)

Bezgólový stav stretnutia trval len do druhej minúty, v ktorej otvoril skóre zápasu Salomaki, ktorý prekonal Juraja Hollého po tom, čo trafil puk vo vzduchu. Netrvalo dlho a skóre sa menilo opäť. V polovici siedmej minúty zvýšil na rozdiel dvoch gólov Jokipakky, ktorý zužitkoval strieľanú prihrávku z hokejky Rajalu. Naši juniori doplatili na vylúčenia a v jedenástej minúte mali Fíni ďalšiu presilovku, ktorú využili a dali tretí gól. Do streleckej listiny sa zapísal Haula. V prvej tretine prestrieľali „Suomi“ našich reprezentantov 17:2.

V úvode druhej dvadsaťminútovky bol vylúčený Jokipakka a našim sa naskytla presilová hrá. Tá ostala nevyužitá a tak prišiel trest. V 27. minúte išiel na trestnú lavicu Čerešňák (nedovolené bránenie) a o niekoľko sekúnd videli diváci ďalšiu využitú presilovku Fínov. Štvrtý gól strelil Donskoi. O dve minúty neskôr si počas vlastného oslabenia pripísal Haula na svoje konto druhý gól v zápase a zo slovenskej brány vyhnal Hollého, ktorého nahradil Dominik Riečický. Ten si udržal čisté konto len do 38. minúty, v ktorej ho prekonal Virkkunen a „krajina tisícich jazier“ vyhrávala už 6:0. Po druhej tretine bol pomer striel 29:10.

Fínski juniori sa od začiatku tretej tretiny tlačili pred našu bránu. V 43. minúte mal šancu na hetrik Haula, ktorý však netrafil puk. O dve minúty neskôr mohli skórovať Donskoi a Junttila, ale Riečického neprekonali. Náš brankár sa na nedostatok práce sťažovať nemohol a v priebehu ďalších minút zlikvidoval niekoľko šancí fínskych mladíkov, ktorí sa už v tretej tretine do streleckej listiny nezapísali. To platilo aj pre našich reprezentantov, ktorí vyslali na Aittokallia (po druhej tretine nahradil Ortia) sedem striel. Fíni vyhrali v počte striel 43:17. Za najlepšieho hráča Slovenska bol vyhlásený obranca Adam Jánošík.

Slovákov teraz čaká deň oddychu a v nedeľu si od 21:30 nášho času zmerajú sily s Nórmi. V noci z utorka na stredu sa naši juniori stretnú s porazeným z dvojice Česko - Rusko.

V druhom zápase našej skupiny vyhrali Američania nad Švajčiarmi 2:1 a stali sa víťazmi skupiny. O výhre rozhodol v 34. minúte Callahan, ktorý nadviazal na gól Kreidera, ktorý sa presadil v jedenástej minúte. Jack Campbell prispel k výhre 25 úspešnými zákrokmi a dostal len jeden gól z hokejky Pestoniho, ktorý na začiatku ôsmej minúty otvoril skóre zápasu. Benjamin Conz zo Švajčiarska zaznamenal 40 úspešných zákrokov. Švajčiari postupujú do štvrťfinále z tretej pozície.

Naši reprezentanti sa v skupine o záchranu stretnú aj s Čechmi, ktorí nestačili na Rusov a prehrali vysoko 3:8. O góly Rusov sa postaralo osem rôznych hráčov: Orlov, Kuznetsov, Golubev, Tarasenko, Berdyukov, Sobchenko, Panarin a Kitsyn. Dmitri Shikin (31/34) dostal v každej tretine jeden gól a prekonať ho dokázali Oršava, Straka a Hlinka. V bránke Česka sa objavili obaja brankári. Marek Mazanec odohral prvých 27. minút a dostal šesť gólov zo 16 striel. Zápas dochytal Filip Novotný, ktorý inkasoval dva góly z 13 striel. Rusi postupujú do štvrťfinále z tretieho miesta.

V šlágri dňa medzi Kanadou a Švédskom sa z výhry radoval európsky tím, ktorý vyhral 6:5 po trestných strieľaniach Autorom rozhodujúceho nájazdu bol Lindberg a z jeho spoluhráčov skórovali v základnej časti Friberg, dvakrát Klingberg, Thornberg a Cehlin. Robin Lehner pomohol k víťazstvu 29 úspešnými zákrokmi. Jeho náprotivok, Olivier Roy, chytil 37 striel. Do streleckej listiny sa za Kanadu zapísali Couturier, Howden, dvakrát Hamilton a Schenn. Hráči „javorového listu“ postúpili do štvrťfinále z druhého miesta.

Webdesign: Streftec