SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Fíni si zabezpečili postup, Kanada zničila Nórsko

Štvrtok, 30.12.2010 / Autor: Jozef Struhár
V stredu sa v Buffale odohrali dve stretnutia v rámci majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov. Z víťazstiev sa podľa očakávaní tešili Fíni a Kanaďania.

Fínsko si víťazstvom 5:1 nad Nemeckom zabezpečilo postup zo skupiny A minimálne do štvrťfinále. Nemci po prehre vedie, že budú hrať v skupine o záchranu. V prvej tretine sa snažili Nemci vytrvalo napádať protihráčov, no Fíni mali herne navrch a po prvom inkasovanom góle zreteľne ukazovali, že prišli do USA po medailu. Na gól Nattinena v druhej tretine nadviazali Salomaku, Donskoi a Virtanen. Do tretej tretiny vstupovali „Suomi“ so štvorgólovým vedením, ktoré v 44. minúte znížil Rieder. Haula však v 57. minúte opäť obnovil štvorgólové vedenie a uzavrel skóre zápasu.

Druhý zápas mal ešte jasnejšieho favorita. Nóri vyzvali Kanadu a dopadlo to tak, že po prvej tretine prehrávali 1:6, aby nakoniec favoritom na titul podľahli pomerom 1:10. Dokázali však aspoň streliť gól. Podarilo sa to Juellovi v 14. minúte za stavu 0:4. Individuálne sa najviac z hráčov „javorových listov“ darilo Braydenovi Schennovi, ktorý strelil štyri góly a na jeden aj prihrával. Okrem neho sa do listiny strelcov zapísali aj Leblanc, Foligno, Couturier a Gudbranson, ktorý bol s dvoma gólmi a jednou asistenciou vyhlásený za najlepšieho Kanaďana zápasu.

Webdesign: Streftec