SlovakNHL.sk    SlovakKHL.sk    TopFutbal.sk

Vo finále súboj Kanady a Ruska

Utorok, 04.01.2011 / Autor: Jozef Struhár
V pondelok boli na majstrovstvách sveta do 20 rokov na programe dva semifinálové zápasy, v ktorých sme spoznali mená dvoch finalistov. Stali sa nimi reprezentanti Kanady a Ruska.

Video highlighty zo semifinálových zápasov

Kanada si pred vypredaným hľadiskom HSBC Arény poradila s domácim výberom USA pomerne hladko 4:1 a po desiatykrát v rade si zahrá vo finále svetového šampionátu. Curtis Hamilton, Quinton Howden, Ryan Johansen a Zack Kassian sa presadili strelecky za Kanadu, kým Chris Brown strelil jediný gól Spojených štátov amerických v strede tretej tretiny, aby znemožnil brankárovi Markovi Visentinovi vychytať čisté konto. Kanada v zápase mala navrch vo fyzickej hre a v rýchlosti hráčov, čo sa stalo rozhodujúcim faktorom jej úspechu. „Podali sme skvelý tímový výkon. Boli sme ako 22 bratia. Vnútili sme im dnes všetko, no najťažší zápas máme stále len pred sebou,“ povedal po stretnutí Visentin.

Kým jedno semifinále bolo severoamerické, to druhé európske. A bolo aj dramatickejšie. Rusi si svoj postup do finále zabezpečili až v samostatných nájazdoch, v ktorých Denis Golubev rozhodol o tom, že si Rusi zahrajú o zlato, zatiaľ čo Švédsko čaká boj o bronz. Zápas skončil po normálnej hracej dobe 3:3, no blízko k postupu boli Severania. Rusom predĺženie vynútil 87 sekúnd pred koncom tretej tretiny Sergej Kalinin. Pred ním sa presadili aj Tarasenko a Golubev, ktorí poslali Rusko do vedenia 2:0. Potom sa však Švédom podarilo otočiť zásluhou Larssona, Jarnkroka a Cehlina. V zápase boli aktívnejší a na ruského brankára Shikina vyslali 49 striel. Rusi si vo finále zahrajú po prvý raz od roku 2007.

Po prvýkrát v histórii sa stalo, že oba tímy, ktoré postúpili zo základnej skupiny rovno do semifinále, nepostúpili do finále. Kanada postupovala zo skupiny ako druhá, Rusko dokonca ako tretie. Finále je na programe vo štvrtok 6. januára o 1:30 nášho času.

Webdesign: Streftec